Om TeamOlmed - TeamOlmed

Om TeamOlmed

I grunden handlar allt vi gör om att hjälpa människor till ett rörligare liv. Att skapa oberoende och livskvalitet för personer med rörelserelaterade problem är en självklarhet för oss.

Vi välkomnar landstingspatienter och privatpersoner, med eller utan remiss, som är i behov av ortopedtekniska hjälpmedel, skor och inlägg, ortoser samt proteser. Genom hög tillgänglighet, erfarna specialister och tillgång till den senaste tekniken erbjuder vi våra patienter och kunder extra trygghet och ett omsorgsfullt bemötande.

Kontakta oss

Kontaktuppgifter till centrala funktioner i TeamOlmed:
VD Lars Wallsten lars.wallsten@teamolmed.se   Kvalitet, Miljö och GDPR Patrick Nyquist patrick.nyquist@teamolmed.se   Klinisk utveckling Cecilia Carlsson cecilia.carlsson@teamolmed.se
Inköp Maria Eriksson meriksson@ossur.com   HR Charlotta Holmgren cholmgren@ossur.com   Ekonomi och redovisning Jonas Linton jlinton@ossur.com
Privat och företag Anders Martinsen anders.martinsen@teamolmed.se   Marknadskoordinator Helena Eriksson Helena.eriksson@teamolmed.se   Teknik och centralproduktion Emmy Engdahl emmy.engdahl@teamolmed.se